06.02.2017 pondelok

Južné mesto

Južné mesto leží na okraji Petržalky – južne od Panónskej cesty, na východ od Umelého kopca a cesty na Jarovce. Svojou rozlohou a komplexnosťou predstavuje jeden z najväčších projektov na Slovensku. Unikátna je aj vynikajúca dostupnosť po diaľnici D4, Dolnozemskej a Panónskej ceste. V jeho samotnom centre má ústiť dráha očakávanej bratislavskej rýchlodráhy.

Cieľom projektu je vytvoriť ikonu, významné mestské centrum v South City, v blízkosti Petržalky, poskytnúť pestrú a trvalú zmes využitia, príležitostí a vybavenia pre moderný štýl života v tomto priestore, dobre fungujúcu viac-uzlovú dopravnú infraštruktúru, zvýrazniť mestskú štruktúru s kvalitnými budovami a zmyslom pre miesto.

Kompaktné mesto

Je dôležité, že toto významné nové centrum mesta bude mať bohatú, navrstvenú a rozmanitú zmes využitia. Úspešným mestám sa darí, keď sú skôr rozmanité ako jednoduché, ktoré sú večer opustené. A týmto sa stáva žiaducim priestorom k žitiu, nakupovaniu, stretávaniu, zotrvávať v ňom, odpočívať alebo pracovať. Bude mierkou pre nový mestský vývoj v strednej Európe.

Južné mesto ponúka široké spektrum bývania – od menších bytov pre mladých až po mestské vily a rodinné domy v prírode. Nosnou myšlienkou projektu Južné mesto je urbanizmus, ktorý Vás neženie preč z miest kde bývate. Obyvatelia budú mať všetky služby a obchody v pešej vzdialenosti. Ulice, námestia a parky sa stanú živým miestom pre stretávanie a relax. Výstavba bytov začína súčasne v troch územiach (zóna A, zóna B, zóna C), na ktoré bol projekt rozdelený.

 

Na tejto stavbe sme urobili čiastkovú montáž vykurovania.